Nie idź w ciemno – landing page

"Nie idź w ciemno"
poradnik w formie ebooka

Jak fotografować w ciemnych mieszkaniach

Dla kogo jest e-book?

Przygotowałam go z myślą o osobach fotografujących w pomieszczeniach. Przede wszystkim kieruję go do fotografów lifestyle’owych, którzy wykonują domowe sesje, pracują z klientami oraz używają pełnej wersji Lightrooma (dotyczy rozdziału o obróbce zdjęć). Jednakże część porad będzie przydatna dla wszystkich, którzy chcą złapać więcej naturalnego światła przy fotografowaniu ludzi.

Mam stary aparat, czy ten e-book będzie dla mnie w ogóle przydatny?

Świetnie, jeśli znasz własne ograniczenia i wiesz, na ile możesz sobie pozwolić. Nie ukrywam, jakiego sprzętu używam i że w przypadku gorszych warunków bardziej zaawansowany czy nowszy model aparatu poradzi sobie lepiej. E-book jest jednak przewodnikiem, w którym pokazuję Ci, że możesz wycisnąć ze swoich możliwości jeszcze więcej. To samo tyczy się Twojego aparatu.

W e-booku odnoszę do fotografowania w domach, mieszkaniach, pomieszczeniach z niewielką ilością światła, gdy nie chcesz używać dodatkowych lamp. Istnieją pewne ograniczenia w możliwościach sprzętu, są pewne blokady w naszych głowach. Ten poradnik porusza oba aspekty.

Podpowiem Ci w nim, jak wykorzystać potencjał warunków, jak nie dokładać sobie pracy, stresu i nerwów. Czasami są to podpowiedzi drobnych poprawek, które same w sobie wydają się mało znaczące, ale zebrane razem robią wielką różnicę. Dwa kroki w prawo, poświęcenie 5 sekund więcej na niewielkie zmiany, uważność i obserwowanie światła sprawiły, że dalsza edycja zdjęć jest dla mnie przyjemnością.

Co dokładnie znajdę w e-booku?

Poradnik zawiera 70 stron wypełnionych moim doświadczeniem na domowych sesjach rodzinnych od 2015 roku.

9 rozdziałów, z czego 7 z nich to część praktyczna, odnosząca się do przygotowań oraz samej pracy na sesji. To szukanie każdej najmniejszej cząstki światła w zastanych warunkach. 2 pozostałe i bardziej obszerne rozdziały poświęcam wysokiemu ISO oraz obróbce zdjęć z wysokim ISO.

BONUS

Poradnik pobierzesz po zalogowaniu się w panelu klienta. I w tym właśnie panelu daję Ci możliwość zadania mi jednego pytania z zakresu tego e-booka. Jeśli któreś z zagadnień bardziej Cię interesuje lub chcesz, abym poszerzyła dany temat, śmiało, napisz do mnie!

Jak e-book wygląda w środku?

Większość porad, sugestii, wskazówek poparłam przykładowymi zdjęciami, by jak najlepiej zobrazować Ci konkretne zagadnienia. Znajdziesz tu zdjęcia z wykonanych przeze mnie sesji, do niektórych kadrów przypisane są ustawienia aparatu. W części, gdzie omawiam obróbkę, dołączyłam screeny z Lightrooma, wraz z ustawieniami poszczególnych suwaków. Dołożyłam wszelkich starań, aby pokazać Ci, że wszystkie informacje zawarte w e-booku są prawdziwe oraz że wszystkie wskazówki stosuję w praktyce.

nie-idz-w-ciemno1
nie-idz-w-ciemno3

Czy dzięki e-bookowi poznam, jak wyczarować więcej światła?

I tak, i nie. Nie znam się na magii, ten poradnik nie jest magiczną księgą, nie nauczysz się magicznych zaklęć. Ale za to dowiesz się, jak ulepszyć swoją pracę, gdy światła jest niewiele, co wpływa na ilość światła. Podpowiem Ci, jakich błędów unikać i że pewne strachy w Twojej głowie możesz pokonać, bo to one są często przyczyną mało zadowalających efektów.

Poznaj opinie o poradniku

Ebook o pracy w ciemnych pomieszczeniach to idealna lektura dla wszystkich fotografów, którzy chcą pracować w domach klientów. Widać w nim olbrzymie doświadczenie Agi, a konkretne i przede wszystkim klarowne przykłady i wytłumaczenia pomogą zrozumieć jak lepiej wykorzystać trudne i ciemne przestrzenie. Agnieszka również wspiera i motywuje, co jest niezwykle cenne i na pewno doda otuchy! Polecam z całego serca.

Aga, ten ebook to solidny kawał wiedzy! Twoje wskazówki przydadzą się i tym fotografom, którzy dopiero zaczynają przygodę z sesjami lifestyle w domach, ale też tym bardziej doświadczonym, bo każdego sytuacja na sesji może totalnie zaskoczyć. Sama czytałam z zaciekawieniem 😊 Szczególnie, ze konkretnie przeprowadzasz przez cały proces – przygotowania do sesji, w trakcie jej trwania, aż do momentu, gdy zostajemy tylko my, gotowy kadr i program do edycji zdjeć. Kto nie był w sytuacji, że po sesji w totalnej ciemnicy bał się zajrzeć do aparatu co tam w ogóle wyszło? 🙈 Ja byłam, a gdybym miała taki poradnik na początku swojej drogi, to pewnie miałabym też kilka siwych włosów mniej 🤪 Gratuluję! Świetna robota ❤️

Magdalena Natanek

E-book jest bardzo piękny wizualnie, przejrzysty, „czysty”, napisany bardzo przystępnym językiem, przez co czyta się go łatwo i przyjemnie. Myślę, że każdego przekona, żeby spróbować popracować na wyższych wartościach ISO. Zawiera dużą, bardzo szczegółową cześć merytoryczną i konkretne przykłady oraz wskazówki pomocne przy obróbce zdjęć. Jest to produkt absolutnie kompletny.

Jeżeli chodzi Ci po głowie fotografowanie rodzin w domu lub mieszkaniu, ale się boisz bo nie masz doświadczenia lub obawiasz się, czy sobie poradzisz z ustawieniami aparatu, to ten poradnik jest wielką skarbnicą wiedzy – gdyby mieścił się w kieszeni to ściąga idealna ! Znajdziesz w nim odpowiedzi na najtrudniejsze zagwozdki jakie mogą Cię spotkać od strony technicznej na takiej sesji i na dodatek na tacy otrzymasz sprawdzone rozwiązania wynikające z doświadczenia Agnieszki. Oprócz wszystkiego co techniczne dowiesz się jak podejść do takiej sesji od A do Z.. co zrobić w pierwszym kontakcie z klientem, na co zwracać uwagę, o co zadbać na sesji i przed sesją, o której godzinie pracować w danej porze roku, jak wykorzystać kolor/fakturę, jak na starcie pomóc sobie odpowiednim ustawieniem i aparatu i osób, które fotografujesz, jak szukać naturalnego światła i też jak sobie pomóc w stworzeniu jeszcze większej ilości światła – znajdziesz na to cudowne triki!

Marta Grzybowska

Po lekturze tego ebooka czuję się bardziej ośmielona, by stawić czoło światłu na zdjęciach lifestyle. Ebook jest opatrzony pięknymi kadrami, które same w sobie są inspiracją i mają pewien element wspólny, który od tej pory będę chciała mieć na swoich zdjęciach. Masa praktycznych wskazówek popartych doświadczeniem Agnieszki. Teraz już wiem jakich błędów unikać na tego rodzaju zdjęciach. Najbardziej zaskoczył mnie rozdział 7 i 9. Wiedza zawarta w tych rozdziałach jest bardzo przydatna i ma za zadanie ułatwić pracę na każdym etapie: zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego fotografa.

Joanna Ziętalak

Dzięki płatnościom online dostęp do ebooka otrzymujesz natychmiast.
 
Potrzebujesz fakturę? Podczas zakupu zaznacz opcję „chcę otrzymać fakturę”.